Dżemy, soki i syropy

Dżemy, soki i syropy Mój Leniwy Ogród to bogactwo smaku i prostota domowego wykonania – takie połączenie zapewnia najlepszy smak. Smak, który pamiętamy z domowych piwniczek i szafek kuchennych. Bo domowe dżemy i soki są najlepsze jeżeli trzymamy się tradycyjnych nieskomplikowanych przepisów, dbając jednocześnie o najlepszy, wartościowy ogrodowy surowiec: jabłka, śliwki, truskawki. Nasze przetwory tworzymy ręcznie, w kuchni domowej, często dodajemy opcję ze zmniejszoną zawartością cukru. Dla każdego według potrzeb.

Przetwory na słodko

 

Na bazie lokalnych, pełnych smaku i wartości odżywczych produktów tworzymy przetwory, które my sami uważamy za pyszne i wyjątkowe.

Syropy powstają według tradycyjnych prostych receptur. Świeże owoce (aronia, czarna porzeczka, maliny) lub zioła (jak na przykład zdrowy i wyjątkowo smaczny kwiat czarnego bzu) macerujemy, a następnie gotujemy w wodzie z dodatkiem cukru i czasem z sokiem z cytryny. Tak naprawdę nie jest wiele więcej potrzebne aby zachować smaki lata i tworzyć własne lemoniady, drinki, mocktaile, no i różnorodne desery na podstawie tych syropów.

Przy tworzeniu dżemów sugerujemy się przede wszystkim wyborem surowca. Nie potrzeba wielu skomplikowanych dodatków, aby zachować w słoikach smak dobrych truskawek, czarnej porzeczki czy też maliny. A jeżeli już dodajemy przyprawy to tak jak nam serce i własny smak dyktuje. W tym roku na przykład pokochałam przepis na dżem z rabarbaru, truskawek i listków mięty. Boski jest.

Aronia
Dżem rabarbar i truskawki

Dlaczego tak chętnie wracamy do dżemu z czarnej porzeczki, kompotu z rabarbaru, czy też soku malinowego? Bo to wspomnienia dzieciństwa, smaki dawnej rzeczywistości, które przynoszą ukojenie. To jednocześnie możliwość testowania tradycyjnych komponentów w zupełnie nowych konfiguracjach, jak ostry sos na bazie rabarbaru, który właśnie robimy. Poszukujemy w smakach potraw własnych wspomnień, wybieramy często przetwory kojarzące się wam z wakacjami lub daleką egzotyką, która kiedyś była dla nas niedostępnym marzeniem. A spotkanie z przyjaciółmi, na którym królują niesamowite smaki skomponowanych przez Ciebie z potraw to naprawdę wyjątkowe wspomnienie, do którego długo będziesz wracać. A więc czas na poszukiwanie twoich ulubionych smaków. Zapraszamy do próbowania smaków, które powstają u nas!

Kompostella

O nas:
Domowa produkcja przetworów z własnego ogrodu
Rolniczy Handel Detaliczny
Usługi ogrodnicze świadczone lokalnie

Punkty detaliczne i sklep online

Sprawdź co u nas słychać:

Obsługa klienta:

Kompostella Małgorzata Witczak
Godziny otwarcia: pn-pt 10:00 – 16:00
E-mail: malgorzata@kompostella.pl
Telefon: +48 604754411

Formularz kontaktowy

Blog ekoKompostella