Nauka on-line

Marzysz o tym, aby lepiej poczuć się w swojej przestrzeni? Marzysz o ogrodzie obfitości? O splątanych lianach fasolki albo o równych grządkach pietruszki? Marzysz o odpoczywaniu w zielonej, bioróżnorodnej przestrzeni zaprojektowanej przez siebie, ale wydaje ci się to poza twoimi realnymi możliwościami? A może marzysz o własnych przetworach, o obfitości zdrowej żywności w twoim ogrodzie i w twojej spiżarni?

Zapomnij przez chwilę o tych obawach i po prostu zacznij! Zacznij od pierwszej małej nawet grządki, od pierwszych doniczek na balkonie lub parapecie. Zacznij od pierwszego słoja kiszonych warzyw. Zacznij od pierwszego projektu narysowanego kredkami na kartce. Ty wyrażasz intencję przemiany, ja pomagam w formie kursów i warsztatów on-line.

Efekt? Przemiana twojej przestrzeni, wiele nowych, praktycznych umiejętności, własne warzywa, owoce i zioła. Ale nie tylko. To również cicha przemiana, która zacznie się w twoim sercu. To początek życia po nowemu, po twojemu.
Po prostu zacznij.

Rekomendacje i wspomnienia

I jeszcze parę słów o przemianach w ogrodach osób, które uczestniczyły dotychczas w kursach on-line Kompostelli.

Kochani! Nie przypisuję sobie tych sukcesów, piękna i głębokich przemian, które wydarzyły się w waszym życiu przy okazji tworzenia swojej pierwszej naturalnej uprawy ogrodowej. Ale cieszę się, że mój kurs przynajmniej przez chwilę towarzyszył waszej przemianie.

Podziwiałam lekkość tworzenia i obfitość, którą obserwowałam w waszych ogrodach.

“Gosia inspiruje oraz ukazuje subtelne połączenia z Naturą, z Ziemią, jako żywym, samoregulujący sie organizmem.Mnóstwo cennych wskazówek, pokazanych w ciekawy oraz przystępny sposób. W trakcie kursu abonamentowego zatrzymałam sie na chwile w tym moim zabieganym życiu, aby pomysleć o intencji, o wewnętrznym krajobrazie, o wewnętrznej transformacji. Gosia wnosi autentyczność oraz bardziej holistyczne podejście do Permakultury, tak bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Polecam z całego serca ❤️.”

Ewa

“Kiedy zapisałam się na roczny kurs permakuktury on-line do Kompostelli, miałam jedno marzenie: jedna grządka, dzięki której mogę być współtwórcą Ziemi, obserwować, doświadczać i korzystać z tego co wykiełkuje, wyrośnie i co zbiorę.

Medytowałam, wyobrażałam sobie mój permaogród i z niecierpliwością i ogromną ciekawością czekałam na wciąż nowe zajęcia z Kompostelllą w kameralnym gronie przyszłych ‘leniwych ogrodniczek’.

Na zdjęciu czosnki z pierwszej permakulturowej grządki, zebrane dwa tygodnie temu. Moje pierwsze posadzone małe ząbki czosnku z dumą zdobią wejście do mojego domu na wsi.”

Beata

 

“Gosia to osoba, która zaraziła mnie permakulturą. Prowadzone przez nią kursy to duża dawka praktycznej wiedzy, którą można od razu wykorzystać. Jednocześnie emanują też ogromnym spokojem. Czuć w nich kobiecą energię – spokoju, delikatności, uważności. Urzekło mnie takie medytacyjne podejście do prac w ogrodzie. Zwłaszcza, że na swoich grządkach widzę, jak świetnie się ono sprawdza.

Gosia jest wspaniałą nauczycielką. Mocno czuć, że to co robi i o czym mówi, płynie prosto z serca. No i wytwarza też wyśmienite octy Bardzo polecam!”

Marta

“Dzięki twojemu kursowi po raz pierwszy w życiu oglądałam kwiaty cukinii nie tylko na zdjęciach na Instagramie, ale przede wszystkim na własnej grządce. A radość ze zjedzenia własnoręcznie wyhodowanej fasolki, jej smak był nieporównywalny z żadnym wykwintnym daniem. I za te doznania jestem ci niesamowicie wdzięczna!
Uważam że umiejętność wytworzenia własnego jedzenia jest i będzie niesamowicie istotną umiejętnością w nadchodzących czasach, a umiejętność zrobienia tego w ekologiczny sposób zgodny z zasadami natury jest naszą powinnością i obowiązkiem wobec Matki ziemi.

I to jest wspaniałe w twoim kursie: przepięknie uczysz tych umiejętności i tej wrażliwości!”

Justyna