Lato Kompostelli – zapisy zamknięte!

Jednodniowy warsztat rozwojowy w moim leniwym ogrodzie. Permakultura w praktyce. Termin: sobota 16 lipca 2022 [11:00 – 17:00]
Miejsce: Łopuszno 26-070, Barycz

Spotkanie w świętokrzyskim gospodarstwie Kompostella. Spacer edukacyjny, medytacja ‘Twój wewnętrzny krajobraz’, wspólne tworzenie małej grządki ściółkowanej.

Energia lata, wakacyjna przerwa na przebywanie w ogrodzie, sadzie i lesie permakulturowym. Inspiracja, nauka i tworzenie naturalnej uprawy.

Zobacz w realu jak można tworzyć swój własny leniwy ogród, wybierz formę przemiany zgodnej z zasadami permakultury, która jest Ci najbliższa. Czas na własną medytację, czas na rozmowy. A przede wszystkim czas na wspólną pracę z Ziemią.

Twórz swój wewnętrzny krajobraz – twórz swoją ogrodową przestrzeń

Część pierwsza, godz. 11:00 – 13:30:

  • Spacer edukacyjny w ogrodzie, zapoznanie się z zasadami permakultury w praktyce naszego gospodarstwa pod kątem tworzenia naturalnej uprawy. Informacje o przyjętym przez nas modelu tworzenia uprawy, ale też o tworzeniu społeczności, o możliwościach tworzenia ogrodu według swoich własnych potrzeb i możliwości. 
  • Zapoznanie się z zasadami permakultury emocjonalnej, wspólna medytacja ‘Twój wewnętrzny krajobraz‘.

Część druga, godz. 15:00 – 17:00:

  • Wspólne zakładanie grządki ściółkowanej, sianie i sadzenie wybranych roślin. Nauka tworzenia gildii roślin wzajemnie wspierających się. Rozmowa o własnych projektach ogrodowych.
  • Tworzenie własnego ekstraktu ziołowego lub kadzidła na pamiątkę (jeżeli starczy czasu)

Ten warsztat jest dla Ciebie:

  • jeżeli chcesz uczyć się tworzenia naturalnego produktywnego ogrodu zgodnie z zasadami permakultury
  • jeżeli poszukujesz inspiracji do życia bliżej natury nawet jeżeli do dyspozycji masz tylko balkon lub też wspólną przestrzeń na osiedlu czy też w szkole
  • jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o otaczających nas ziołach, kwiatach, drzewach, a wręcz o tajemniczych mieszkańcach gleby i sciółki
  • jeżeli chcesz lepiej zrozumieć jak działa przyroda, jak powstaje zdrowa żywność, jak powstaje zrównoważony ekosystem
  • jeżeli chcesz zobaczyć jak zasady permakultury można stosować też dla swojego dobrostanu, nie tylko dla zbawiania świata
  • jeżeli chcesz po prostu pochodzić, posiedzieć, ponudzić się w ciszy, porozmawiać z osobami o podobnym ‘ziemskim’ światopoglądzie

Małgorzata

 

Pochodzi z Krakowa, a od kilku lat jej miejsce na ziemi, to Kompostella, półhektarowe gospodarstwo w województwie świętokrzyskim, które tworzy wspólnie z partnerem Maćkiem. Projektuje stopniowo produktywny ogród leśny. Selekcjonuje najlepsze lokalne warzywa i owoce w celu wyczarowania jak najlepszej zdrowej żywności we własnej kuchni. Nadmiarem dzieli się sprzedając autorskie przetwory i przyprawy lokalnie i przez sklep internetowy. A wiedzą dzieli się opowiadając o życiu i uprawie ziemi zgodnie z zasadami permakultury na stronie FB Kompostella i na blogu ekoKompostella.

Fascynuje ją powstawanie żywności od momentu tworzenia wartościowej gleby, poprzez naturalną uprawę, aż do zachowywania smaków i wartości odżywczych w słojach i butlach. Bo wszystko to można osiągać lokalnie, dla zdrowia społeczności i bezpieczeństwa żywnościowego nas wszystkich.

Małgorzata: "Z koncepcją permakultury zapoznałam się dzięki warsztatom i wykładom Bena Lazara www.permakultura.edu.pl. Ukończyłam dwuletni kurs certyfikacyjny projektowania permakulturowego organizowany przez Permaculture Women's Guild www.permaculturewomen.com.
Moi ulubieni mentorzy w zakresie domowej fermentacji i tworzenia octów domowych: Octy Lileusza, Sandor Ellix Katz, Pascal Baudar"

 

Zapytaj o szczegóły warsztatu:

1 + 1 =

Kontaktując się z nami zgadzasz się na Regulamin i Politykę Prywatności.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie jednorazowej płatności za warsztat w kwocie 330 zł.
Cena obejmuje obiad.
Ilość miejsc ograniczona.

Dane do wpłaty:

Kompostella Małgorzata Witczak
Rachunek ING: 62 1050 1445 1000 0097 3139 9672

lub Paypal: malgorzata@kompostella.pl

Tytuł wpłaty: Warsztat Lato Kompostelli

Zapisy po potwierdzeniu dostępności na adres: malgorzata@kompostella.pl