Webinar co miesiąc – permakultura w praktyce

Permakultura w ogrodzie i nie tylko, praktyka w naszym gospodarstwie, pomysły, ćwiczenia, dyskusja.

Seria webinarów
Październik 2022 – Lipiec 2023

Zapisz się na serię webinarów już dziś:

11 + 7 =

Kontaktując się z nami zgadzasz się na Politykę Prywatności.

Produktywny ogród w czasach gwałtownych przemian ? Tak właśnie! Zasady permakultury najłatwiej jest zrozumieć i stosować w praktyce na przykładzie ogrodu. Ale permakultura może być inspiracją do zmiany stylu życia i projektowania swojej przestrzeni w znacznie szerszym zakresie. Zapraszam na spotkania Zoom co miesiąc, z możliwością dyskusji, zadawania pytań, z inspiracjami do własnej praktyki. Można uczestniczyć jednorazowo lub w całej serii spotkań.

Tematy najbliższych webinarów (ok. 1,5 godziny każdy, godz. 19:00):

6 października 2022 – Koniec lata, początek jesieni w ogrodzie permakulturowym

Zasady permakultury w ogrodzie, w projektowaniu przestrzeni, w budowaniu społeczności, w osobistej przemianie wewnętrznej. Prace związane z plonami, przechowywaniem i konserwowaniem żywności. Zbieranie nasion. Wybór najważniejszych prac jesiennych dla Ciebie, czyli początek przygotowań do kryzysowej zimy.

3 listopada 2022 – Przygotowanie uprawy ściółkowej o następnego sezonu upraw

Podstawy uprawy ściółkowej. Jak przygotować się do pierwszej uprawy: zaopatrzenie w wodę, wybór materiałów ściółkowych. Techniki uprawy ściółkowej i nie tylko. Nasze doświadczenia z różnymi rodzajami podłoża. Pomysły do zastosowania u Ciebie: ogród w mieście, balkon, jedna grządka, większe siedlisko. Co można zasiać i zasazić jesienią.

8 grudnia 2022 – Bioróżnorodność gildie roślinne, drzewa i krzewy w ogrodzie

Podstawy projektowania ogrodu produktywnego dla nas i przyjaznego dla ekosystemu. Propozycje zestawów roślinnych na bazie naszych doświadczeń.  Podział ogrodu na strefy. Poszukiwanie własnych inspiracji dzięki wewnętrznemu krajobrazowi.

5 stycznia 2023 – Gleba, nasze życie

Podstawy wiedzy o powstawaniu gleby, zagrożenia w ochronie gleby i klimatu. Możliwości własnej obserwacji procesów glebowych w ogrodzie i w lesie. Ćwiczenia związane z analizą gleby, na której będziemy prowadzić uprawę.

 

Ogród to własna żywność, własna moc, to droga do poczucia się lepiej na co dzień. To nadzieja w powszednich, drobnych czynnościach tworzących większą całość. Przyroda nie spieszy się, nie ustaje, zawsze idzie do przodu, zawsze znajduje drogę. I zawsze jest czas, żeby uczyć się od niej rzeczy najważniejszych. To taczek zapraszam! Niezbyt ciężko, z sensem, po swojemu.

Projektuj trwałe rozwiązania na trudne czasy – szukaj tego co najważniejsze, w ogrodzie.

Warunki uczestnictwa

Uczestnictwo jednorazowe 40 zł

Wpłata z góry za 10 webinarów 300 zł

Dane do wpłaty:

Kompostella Małgorzata Witczak
Rachunek ING: 62 1050 1445 1000 0097 3139 9672

lub Paypal:malgorzata@kompostella.pl

Tytuł wpłaty: Webinar co miesiąc

Bardzo proszę o informację emailem po dokonaniu wpłaty na adres: malgorzata@kompostella.pl

O mnie

 

Mam na imię Małgorzata. Pochodzę z Krakowa, a od kilku lat moje miejsce na ziemi, to Kompostella, półhektarowe gospodarstwo w województwie świętokrzyskim, które tworzymy wspólnie z moim partnerem Maćkiem.

Projektuję stopniowo produktywny i bioróżnorodny ogród leśny, tworzę i sprzedaję naturalne przetwory probiotyczne (kiszonki, octy niepasteryzowane, soki i dżemy). Prowadzę kursy i warsztaty online oraz konsultacje projektowe mające na celu lepsze zrozumienie zasad permakultury, ułatwienie innym rozpoczęcia własnej naturalnej uprawy ogrodu i tworzenia własnych zdrowych przetworów.

Z koncepcją permakultury zapoznałam się dzięki warsztatom i wykładom Bena Lazara www.permakultura.edu.pl. Ukończyłam dwuletni kurs certyfikacyjny projektowania permakulturowego organizowany przez Permaculture Women's Guild www.permaculturewomen.com.

 

Zapisz się na serię webinarów, zapytaj o szczegóły:

9 + 2 =