Twój wewnętrzny krajobraz

Przemiana wewnętrzna w oparciu o zasady permakultury emocjonalnej jako przygotowanie do nowego projektu twojej przestrzeni

Trzydniowe warsztaty online
Termin: 19-21 maja 2022

Spotkania live, medytacja, zamknięta grupa na FB, karty pracy, inspiracyjne listy e-mail

Zapisz się na warsztaty już dziś:

6 + 6 =

Kontaktując się z nami zgadzasz się na RegulaminPolitykę Prywatności.

Zacznij na nowo projektować swój świat i swoją przestrzeń od obserwacji siebie i swojego emocjonalnego krajobrazu. Twórz odpowiednie dla Ciebie granice i wypełniaj ogród wyobraźni swoją wyjątkowością – dodając rośliny, barwy i odcienie, które kochasz, przyglądając się strefom niechcianym, jałowym, zbyt doskonałym, zbyt pełnym splątanych gałęzi.

Z takiego miejsca wewnętrznej mocy, tworzonego zgodnie z twoimi ideałami i poczuciem piękna będzie Ci łatwiej wyjść do świata – z odwagą i delikatnością. To świetny początek do nowego projektu przestrzeni naokoło Ciebie, realnego ogrodu, bogatego w zieleń roślin domu.

Bo permakultura, działanie zgodne z naturą, o którym opowiadam, to nie tylko techniki ogrodowe.
To też przywracanie obfitości i bezpieczeństwa w naszym bezpośrednim otoczeniu. Aby uzdrowić siebie, i uzdrowić nasz świat.

Prawdziwe życie to wychodzenie ze strefy komfortu? Tak! Ale, żeby wyjść ze strefy komfortu warto o nią najpierw zadbać. Aby miała silne korzenie, bujne liście, aby pięknie rozkwitała. Strefę komfortu zdecydowanie warto najpierw mieć. A więc: chcesz zmienić swój świat?

Rozgość się w swoim ogrodzie wyobraźni

 

Zapraszam Cię do tworzenia swojego wewnętrznego krajobrazu i wpływania na przestrzeń wokół na bazie permakultury emocjonalnej, czyli z zastosowaniem zasad, według których działa przyroda. Dzięki potraktowaniu siebie jako części przyrody, możesz nauczyć się otwartości na własne uczucia w ramach bezpiecznych granic. Możesz nauczyć się dbać o siebie jak o swój wymarzony ogród stopniowo odmieniając jego niewykorzystane, niechciane zakątki do tworzenia nowej przestrzeni spokoju i obfitości. Do tworzenia po nowemu, w zgodzie ze sobą.

Pokażę Ci jak korzystać z trzech etapów tworzenia na nowo wewnętrznego krajobrazu:

Obserwacja i medytacja na podstawie pytań o zasady permakultury emocjonalnej działające w twoim życiu.

Kreacja, czyli odnajdywanie nowej drogi, możliwa do wprowadzenia zmiana w ogrodzie wyobraźni.

Testowanie Nowego Ja, czyli korzystanie z otaczających Cię kolejnych stref bezpieczeństwa do wprowadzania w życie swojej kreacji. Rozgoszczenie się w swoim miejscu mocy.

Dzień 1

 

Wyznaczamy intencje, cel przemiany, na przykład, pełniejsze przeżywanie swoich emocji, stworzenie projektu ogrodu zgodnego z moimi marzeniami, wprowadzenie zmian w domu, w pokoju, w kontaktach rodzinnych.
Obserwacja rozglądamy się, lokalizujemy ograniczenia naszego obecnego miejsca.
Karta pracy – zasady permakultury emocjonalnej. Szukamy ograniczeń, starych przekonań, odrzuconych przestrzeni w sobie.
Własne pytania, własne granice, ogród wyobraźni jako bezpieczna przestrzeń.

Dzień 2

 

Spacerujemy, płyniemy, lecimy, schodzimy do korzeni.

Jak chcę się czuć w swoim ciele, w swojej przestrzeni, w czasie, który masz dla siebie?

Medytacja w leniwym ogrodzie wyobraźni. Jakiej przestrzeni szukasz? Co sprawia, że czujesz się w niej bezpiecznie. Jakie uczucia, rośliny, kolory, zapachy zabierasz ze sobą?

Odpowiedzi na twoje pytania. Rysunki, wzory, myśli.

Dzień 3

 

Otwieramy oczy. Oglądamy rysunki tworzymy mapy, dodajemy kolory.

Dostosowujemy swoje granice do nowego projektu. Notujemy szczegóły.

Wypełniamy kolejne strefy przestrzeni naokoło siebie. Sześć stref w permakulturze jako metoda testowania zmian.

Zaczynamy tworzenie swojego miejsca – PLACEMAKING.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie pełnej opłaty przed rozpoczęciem warsztatów.

Czas trwania warsztatów: 19-21 maja 2022.

Cena: 150 zł

Dane do wpłaty:

Kompostella Małgorzata Witczak
Rachunek ING: 62 1050 1445 1000 0097 3139 9672

lub Paypal: malgorzata@kompostella.pl

Tytuł wpłaty: Warsztaty wewnętrzny krajobraz.

Bardzo proszę o informację emailem po dokonaniu wpłaty na adres: malgorzata@kompostella.pl

O mnie

 

Mam na imię Małgorzata. Pochodzę z Krakowa, a od kilku lat moje miejsce na ziemi, to Kompostella, półhektarowe gospodarstwo w województwie świętokrzyskim, które tworzymy wspólnie z moim partnerem Maćkiem.

Projektuję stopniowo produktywny i bioróżnorodny ogród leśny, tworzę i sprzedaję naturalne przetwory probiotyczne (kiszonki, octy niepasteryzowane, soki i dżemy). Prowadzę kursy i warsztaty online oraz konsultacje projektowe mające na celu lepsze zrozumienie zasad permakultury, ułatwienie innym rozpoczęcia własnej naturalnej uprawy ogrodu i tworzenia własnych zdrowych przetworów.

Z koncepcją permakultury zapoznałam się dzięki warsztatom i wykładom Bena Lazara www.permakultura.edu.pl. Ukończyłam dwuletni kurs certyfikacyjny projektowania permakulturowego organizowany przez Permaculture Women's Guild www.permaculturewomen.com.

 

Zapisz się na warsztaty:

11 + 9 =