Twój wewnętrzny krajobraz

Przemiana wewnętrzna w oparciu o zasady permakultury emocjonalnej jako przygotowanie do nowego projektu twojej przestrzeni

Jednodniowy warsztat online
Termin: 27 stycznia 2023 godz. 18:00

Spotkania live, medytacja, zamknięta grupa na FB, karty pracy, inspiracyjne listy e-mail

Zapisz się na warsztaty już dziś:

4 + 13 =

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Kompostella Małgorzata Witczak. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce prywatnościKontaktując się z nami zgadzasz się na Regulamin i Politykę Prywatności.

Zacznij na nowo projektować swój świat i swoją przestrzeń od obserwacji siebie i swojego emocjonalnego krajobrazu. Twórz odpowiednie dla Ciebie granice i wypełniaj ogród wyobraźni swoją wyjątkowością – dodając rośliny, barwy i odcienie, które kochasz, przyglądając się strefom niechcianym, jałowym, zbyt doskonałym, zbyt pełnym splątanych gałęzi.

Z takiego miejsca wewnętrznej mocy, tworzonego zgodnie z twoimi ideałami i poczuciem piękna będzie Ci łatwiej wyjść do świata – z odwagą i delikatnością. To świetny początek do nowego projektu przestrzeni naokoło Ciebie, realnego ogrodu, bogatego w zieleń roślin domu.

Bo permakultura, działanie zgodne z naturą, o którym opowiadam, to nie tylko techniki ogrodowe.
To też przywracanie obfitości i bezpieczeństwa w naszym bezpośrednim otoczeniu. Aby uzdrowić siebie, i uzdrowić nasz świat.

Prawdziwe życie to wychodzenie ze strefy komfortu? Tak! Ale, żeby wyjść ze strefy komfortu warto o nią najpierw zadbać. Aby miała silne korzenie, bujne liście, aby pięknie rozkwitała. Strefę komfortu zdecydowanie warto najpierw mieć. A więc: chcesz zmienić swój świat?

Rozgość się w swoim ogrodzie wyobraźni

 

Zapraszam Cię do tworzenia swojego wewnętrznego krajobrazu i wpływania na przestrzeń wokół na bazie permakultury emocjonalnej, czyli z zastosowaniem zasad, według których działa przyroda. Dzięki potraktowaniu siebie jako części przyrody, możesz nauczyć się otwartości na własne uczucia w ramach bezpiecznych granic. Możesz nauczyć się dbać o siebie jak o swój wymarzony ogród stopniowo odmieniając jego niewykorzystane, niechciane zakątki do tworzenia nowej przestrzeni spokoju i obfitości. Do tworzenia po nowemu, w zgodzie ze sobą.

Pokażę Ci jak korzystać z trzech etapów tworzenia na nowo wewnętrznego krajobrazu:

Obserwacja i medytacja na podstawie pytań o zasady permakultury emocjonalnej działające w twoim życiu.

Kreacja, czyli odnajdywanie nowej drogi, możliwa do wprowadzenia zmiana w ogrodzie wyobraźni.

Testowanie Nowego Ja, czyli korzystanie z otaczających Cię kolejnych stref bezpieczeństwa do wprowadzania w życie swojej kreacji. Rozgoszczenie się w swoim miejscu mocy.

 

Wyznaczamy intencje, cel przemiany, na przykład, pełniejsze przeżywanie swoich emocji, stworzenie projektu ogrodu zgodnego z moimi marzeniami, wprowadzenie zmian w domu, w pokoju, w kontaktach rodzinnych.
Obserwacja rozglądamy się, lokalizujemy ograniczenia naszego obecnego miejsca.
Karta pracy – zasady permakultury emocjonalnej. Szukamy ograniczeń, starych przekonań, odrzuconych przestrzeni w sobie.
Własne pytania, własne granice, ogród wyobraźni jako bezpieczna przestrzeń.

 

Spacerujemy, płyniemy, lecimy, schodzimy do korzeni.

Jak chcę się czuć w swoim ciele, w swojej przestrzeni, w czasie, który masz dla siebie?

Medytacja w leniwym ogrodzie wyobraźni. Jakiej przestrzeni szukasz? Co sprawia, że czujesz się w niej bezpiecznie. Jakie uczucia, rośliny, kolory, zapachy zabierasz ze sobą?

Odpowiedzi na twoje pytania. Rysunki, wzory, myśli.

 

Otwieramy oczy. Oglądamy rysunki tworzymy mapy, dodajemy kolory.

Dostosowujemy swoje granice do nowego projektu. Notujemy szczegóły.

Wypełniamy kolejne strefy przestrzeni naokoło siebie. Sześć stref w permakulturze jako metoda testowania zmian.

Zaczynamy tworzenie swojego miejsca – PLACEMAKING.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie pełnej opłaty przed rozpoczęciem warsztatów.

Czas trwania warsztatów: 27 stycznia 2023 godz. 17:00 – 20:00.

Cena: 130 zł

Dane do wpłaty:

Kompostella Małgorzata Witczak
Rachunek ING: 62 1050 1445 1000 0097 3139 9672

lub Paypal: malgorzata@kompostella.pl

Tytuł wpłaty: Warsztaty wewnętrzny krajobraz.

Bardzo proszę o informację emailem po dokonaniu wpłaty na adres: malgorzata@kompostella.pl

Małgorzata

 

Pochodzę z Krakowa, a od kilku lat moje miejsce na ziemi, to Kompostella, półhektarowe gospodarstwo w województwie świętokrzyskim, które tworzymy wspólnie z moim partnerem Maćkiem.

Projektuję stopniowo produktywny i bioróżnorodny ogród leśny, tworzę i sprzedaję naturalne przetwory i przyprawy (kiszonki, octy niepasteryzowane, marynaty, musztardy, soki i dżemy). Prowadzę warsztaty oraz konsultacje projektowe mające na celu lepsze zrozumienie zasad permakultury, ułatwienie innym rozpoczęcia własnej naturalnej uprawy ogrodu i tworzenia własnych zdrowych przetworów.

Z koncepcją permakultury zapoznałam się dzięki warsztatom i wykładom Bena Lazara www.permakultura.edu.pl. Ukończyłam dwuletni kurs certyfikacyjny projektowania permakulturowego organizowany przez Permaculture Women's Guild www.permaculturewomen.com.

 

Zapisz się na warsztaty:

10 + 1 =

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Kompostella Małgorzata Witczak. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w Polityce prywatnościKontaktując się z nami zgadzasz się na Regulamin i Politykę Prywatności.